رفتن به نوشته‌ها

طراحی جهانی چیست؟ نحوه استفاده از این رویکرد در طراحی های دیجیتال را بیاموزید

اگر اصطلاح طراحی جهانی را شنیده اید اما به معنای واقعی آن پی نبرده اید ، خوش شانس هستید. این مقاله به بررسی اصول اصلی طراحی جهانی ، مزایای آن و مراحل ساده در مورد چگونگی استفاده موثر از آن در طراحی های خود می پردازد.

طراحی جهانی چیست؟


طراحی جهانی یک استراتژی طراحی است که محصول ، محیط ، ارتباطات یا خدمات شما را برای همه تضمین می کند. با طراحی متناسب با نیازهای همه ، هدف گیری کاربران خاص را حذف می کنید. شما برای ساده سازی زندگی آنها از طریق محصولات قابل دسترس و کاربردی که درک آنها آسان است ، رویکردی آزادانه اتخاذ می کنید.

 

طراحی جهانی باعث افزایش عمر می شود. با در دسترس قرار دادن طرح های فیزیکی یا دیجیتالی برای مجموعه متنوعی از افراد در هر رده سنی ، توانایی ها و ملیت ها ، این فرصت را به همه می دهد. با پیشبرد مفاهیم برابری اجتماعی و مشارکت ، مسیر تجارت شما را به سمت یک مسیر اخلاقی هدایت می کند و – در عین حال – مخاطبان خود را برای سود و بازاریابی افزایش می دهد.

با همه مزایای خود ، طراحی جهانی ثابت می کند که تصمیم عاقلانه ای برای اتخاذ پروژه طراحی بعدی یا استراتژی تحقیق و توسعه بعدی شرکت شما است.

تاریخچه طراحی جهانی


عکس رونالد میس روی ویلچر
پدر طراحی جهانی ، رونالد میس از طریق UDI
رونالد میس مدیر مرکز مسکن قابل دسترس در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی بود.

او به عنوان کاربر ویلچر ، طرح جهانی را هنگامی که هنوز در مرحله اولیه خود بود ، تبلیغ کرد. به این ترتیب او به عنوان پدر طراحی جهانی شناخته شد.

میس بر ایده جهانی شدن طراحی محیط برای ساده سازی زندگی بسیاری تاکید کرد. او مسائل مربوط به معماری موجود را تشخیص داد.

یکی از نمونه های طراحی جهانی که در معماری اجرا شد ایجاد ورودی بدون مرحله به ساختمان ها بود. این امر استفاده از پله ها را با استفاده از سطح شیب دار که برای همه قابل دسترسی بود حذف کرد.

خانه ای با سطح شیب دار به جای پله در ورودی
ورودی بدون قدم یک خانه از طریق MED+
طراحی جهانی یک عمل طراحی اخلاقی است. به شدت مفهومی و انقلابی است و کاربران را با تنظیم “همه” تعریف می کند. این به طور خاص به سمت شخصی نیست ، بنابراین طراحی را استاندارد می کند. این معنی “عادی” را برای اطمینان از برخورد برابر برای همه کاربران گسترش می دهد.

مفهوم طراحی جهانی از معماری سرچشمه می گیرد و به حوزه های دیگر مانند آموزش ، طراحی محصول و فرآیندهای طراحی انسان محور می رسد. طراحی جهانی یک رویکرد جامع برای افزودن ارزش به هر زمینه ارائه می دهد.

https://99designs.com/blog/tips/universal-design/

منتشر شده در آخرین ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *