رفتن به نوشته‌ها

چگونه بازیکنان برتر را با تایپوگرافی برتر بدست آوریم

چگونه بازیکنان برتر را با تایپوگرافی برتر بدست آوریم’

زمانی بود که همه گیرترین بازی های ویدیویی موجود در بازار چیزی بیش از کلمات نبودند. این روزها ، ماجراهای متنی در کنار هم قرار گرفته اند ، اما اهمیتی که کلمات در بازی های بی نظیر بازی می کنند چندان نیست. آنها دستورالعمل های مهم گیم پلی ، اخبار خوب و بد و گاه گاهی داستان های نفسگیر را ارائه می دهند. و فونت های عالی برای بازی ها این است که چگونه مطمئن می شوید شکل مطابق پیام است.

 

وقتی تمام قسمت های متحرک را که یک بازی ویدیویی را امکان پذیر می کند در نظر بگیرید – از هنر محیطی گرفته تا مدل شخصیت ها گرفته تا انیمیشن تا طراحی بازی – می توان به راحتی از نقش مهم قلم های بازی غافل شد. اما از بسیاری جهات می توانند تجربه غوطه وری را ایجاد یا از بین ببرند. گاهی اوقات ، آنها می توانند نمادین شوند ، مانند سریال های قرمز خون “You Died” از Dark Souls. در بسیاری از موارد ، فونت های بازی وقتی به هیچ وجه مورد توجه قرار نگیرند ، بهترین هستند.

بین هدف متن ، ژانر بازی ویدیویی و مارک تجاری کلی ، موارد زیادی برای انتخاب قلم وجود دارد. همچنین موارد زیادی برای انتخاب وجود دارد که می تواند تصمیمی طاقت فرسا باشد. با این حساب ، ما در انتخاب بهترین فونت های بازی مهمترین ملاحظات شما را بررسی خواهیم کرد.

راهنمای بهترین فونت های بازی ویدیویی

دسته بندی متن در بازی های ویدیویی
آرم های بازی
توالی عنوان و اعتبار
منوهای بازی
گفتگو و زیرنویس
بازی روی صفحه ها
متن دیژیتیک
قلم های بازی بر اساس ژانر
قلم های بازی اکشن / ماجراجویی
فونت های بازی فانتزی
قلم های بازی علمی تخیلی
فونت های بازی ترسناک
قلم های بازی نظامی
فونت های بازی کودکان و نوجوانان
قلم های یکپارچهسازی با سیستمعامل
قلم های بازی موبایل

دسته بندی متن در بازی های ویدیویی


برای انتخاب بهترین قلم بازی ، نه تنها باید ژانر ، لحن و مخاطب را در نظر بگیرید بلکه نقش های زیادی را که متن در بازی های ویدیویی بازی می کند ، در نظر بگیرید. هر یک از این نقش ها ممکن است اهداف بسیار متفاوتی داشته باشند و سبک قلم باید متناسب با متن باشد. با این اوصاف ، استفاده از فونت متفاوت برای هر سناریو واقع بینانه نیست. از نقطه نظر طراحی ، این می تواند منجر به ناهماهنگی بصری شود ، که غوطه وری (همراه با هر نوع حس مارک تجاری) را می شکند.

شخصیت Danganronpa در طول دادرسی با متن های مختلف روی صفحه
حتی یک بازی که به همان اندازه Danganronpa در جریان است خود را به سه سبک قلم محدود می کند. تصویر از طریق Spike Chunsoft
معمولاً هرچه تعداد قلم کمتری استفاده کنید بهتر است: حداقل می خواهید بر روی یک فونت عنوان ، یک فونت زیرنویس و یک فونت قابل خواندن کپی بدنه مستقر شوید. پس از آن چالش انتخاب فونت ایده آل برای موقعیت های مختلف در حالی که تعداد فونت ها کم است و یکنواختی کلی در تمام قلم های استفاده شده در بازی حفظ می شود ، می شود. دلیل بیشتر برای برنامه ریزی از قبل.

به خاطر داشته باشید که علاوه بر تغییر قلم ، می توانید از اصول سلسله مراتب بصری – مانند اعمال وزن ، سبک ، اندازه ، جهت گیری ، موقعیت ، رنگ و / یا زمینه متفاوت – برای ایجاد تفکیک و درجه اهمیت نیز استفاده کنید.

سرانجام ، اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، مطمئن شوید که انواع مختلف قلم ها را مسواک زده اید.

بدون هیچ زحمتی بیشتر ، بیایید به سراغ رایج ترین سناریوهایی برویم که در آنها باید قلم بازی را انتخاب کنید.

آرم های بازی
یک آرم بازی ویدئویی با هدف ایجاد مارک تجاری ، محصور کردن لحن و سبک بازی ارائه می شود. به این ترتیب ، سبک حروف استفاده شده در آرم معمولاً استانداردی را برای سایر حروف چاپی برای دنبال کردن تعیین می کند. اگرچه معمولاً نوع متن آرم باید سفارشی باشد ، اما بسیاری از مارک ها از قلم موجود به عنوان مبنای علامت کلمه خود استفاده می کنند. هنگام انتخاب قلم برای دسته های دیگر ، حروف تایپی را در نظر بگیرید که یا با قلم آرم هماهنگ یا متضاد باشند

در گذشته ، آرم های بازی های ویدیویی به شدت کاملاً سبک سازی شده و به خاطر همه دلایل غلط به یاد ماندنی می شدند (من به هیئت داوران ، نمایشگاه A … این روزها ، بازی های ویدیویی (و خود گیمرها) بزرگ شده اند ، و آرم های بیشتری مطابق با استانداردهای طراحی مدرن – به دنبال زیبایی شناسی ساده و مینیمالیستی هستند. به هر حال ، هنرهای چشمگیر زیادی در بازی ها در جریان است و دیگر نیازی به تلاش آرم ها نیست.

آرم های ساده همچنین می توانند به راحتی جلوه هایی مانند بافت های مورب یا متالیک را ایجاد کنند ، و به این ترتیب آرم به نظر می رسد از دنیای بازی بیرون آمده است.

 

https://99designs.com/blog/design-history-movements/gaming-fonts/

منتشر شده در آخرین ها

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *